Tuesday, September 7, 2010

ZORGi uus plaat ROOSTE on väljas


HEA uudis kõikidele ZORGi FACEBOOKi lehe sõpradele.
On saabunud aeg pärast aastatepikkust vaikust.
ZORGi kauaoodatud album ROOSTE on valmis.
Kolm, kaks, üks - TULD!

3 comments:

 1. Tahaks nagu kurjustada ja mõtiskleda uue plaadi kallal.

  Mulle on Zorgi saund selle igas puhtamas ja ebapuhtamas vormis sobinud alates sellest hetkest, kui sain kätte 2001. aasta Artificial plaadi. Alates sellest kõik lood, kõik versioonid (kaverid, koostööd, harjutusvideod blogspotis).

  On arusaadav, et bänd on viimast plaati kaua aega teinud, uuesti ja uuesti, et oleks parem ja valmis. Samuti on selge, et see on (kiiduväärt) hobi igapäevase põhitegevuse kõrvalt ja tänuväärne ning vahel ka tänamatu töö.

  Siiski on viimane plaat minule kui fännile pettumus. Mitte selle pärast, et see on eesti keelde pööratud, küll ootamatu, kuid selle vastu ei ole mul midagi. Pettumus just saundi tõttu. Võib-olla (või päris kindlasti) ma eksin, kuid mulle tundub, et enamus enne Rooste väljatulekut myspace'i jõudnud lugudest on suht sarnase saundi ja rütmipildiga ning näivad seetõttu sarnased. Ning "Serval" ja "Viimne laine"., kas ei ole need mitte pea kümne aasta taguste lugude veidi teisenenud kaverid? Mõned heliefektidki on vanalt albumilt tuttavad. Riffidest ja muust rääkimata.

  Uuelt plaadilt, minule tundub, on vaid neli või viis tõsiselt uut ja eelkõige erilist lugu, mis uut Zorgi iseloomustavad. Selline kurb tunne tekib. Vana plaat oli ses osas oma lugude poolest ikka palju varieeritum. Justkui pärast 2001. aasta plaati oli Zorg omaenese unikaalsel teel kuhugi, ehk helgesse tulevikku, 2002. ja 2005. aasta plaadid kinnitasid seda.. ja siis justkui lagunes kõik laiali ja aastaid hiljem tuli taas mälu järgi ratast hakata leiutama. Ning selgus, et vanal moel ei olnud ei võimalik ega ka tegelikult mõttekas edasi minna.

  Nõnda on Rooste justkui uus paljualustatud algus.. mis siiski jääb vana müütilise kuldaja varju. Ses osas on Konsiiliumi sahtel suurepärane idee, mis saab olema paljukuulatud. Nagu ka Rooste, lootuses, et ehk vanuse kogunedes saab olema rohkem kõrva järgi..

  Lihtsalt tuli Roostet kuulates ja varasemaga võrreldes häiriv tahtmine midagi selle kohta tagasisidena esitada.

  ReplyDelete
 2. Mnjaa ... . Kurjustada pole mõtet, sest ega see peale oma närvirakkude arvu midagi ei muuda:). Mõtisklema aga peabki. Eriti tänases pealiskaudses maailmas on tore see kui keegi viitsib süveneda. Peaegu kõik lood on evolutsioonilise taustaga ning kasvanud välja erinevate aegade mõtetest. Sul on täiesti õigus, et nii Serval kui ka Viimne laine on kõige väiksema evolutsiooni teinud võrreldes engelska ajaga. Samas ei ole need lood sellises vormis ja kujul ka inglise keeles ilmunud. Eks selline on Zorgi käekiri ning tunnetuslikult olid need lood, sellisel kujul just sellel hetkel oma parimas olekus. Oleme ise just paljude käest soundi eest kiita saanud. Loodetavasti pettumus annab järgi ja aeg lihvib nurki:). Ei või ju iial teada, et mis eksperiment järgmiseks plaanis on. Ei ole ju Roostegi meil veel lõplikult valmis, sest 2 lugu ootavad alles plaadile jõudmist.
  Aga lipud kõrgele ja loodetavasti tuleva tuuri raames jõuad meid ka laivis ära näha:).

  ReplyDelete
 3. Suurepärane arvustus! Oleks neid kes viitsivad vaevaks võtta ja midagi tarka kirjutada rohkem. Meie oma mullis ei näe asju samamoodi, kui nad välja paistavad teiste jaoks. Rooste tegemine venis nagu tatt aastaid ja nii on sellel omad puudused, aga see kadalipp oli vaja läbi teha, et edasi minna. Töö kulisside taga käib ja see mis tuleb saab olema kindlasti vinge :).

  ReplyDelete